Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Ismerd meg a legjobb régi zsánerfilmeket!

RETROKULT

RETROKULT

A színész, aki emberrablónak adta ki magát

See The Man Run (1971)

2024. július 07. - Teakbois

Spencer doktor megváltoztatja az otthoni telefonszámát: az újat csupán közeli barátainak adja meg, a régit pedig – természetesen az ő tudta nélkül − egy anyagi gondokkal küzdő házaspár kapja meg a telefontársaságtól... Ben Taylor, az alkoholista és alig foglalkoztatott színész egy borongós hajnalon arra ébred, hogy csöng a telefonja. Álmatagon a füléhez emeli a kagylót, mire egy ellentmondást nem tűrő hang a következő monológgal tiszteli meg: „Dr. Thomas Spencer? Elraboltuk a lányát, 50 ezer dollár a váltságdíj. Ha értesíti a rendőrséget, megöljük a gyermekét. Reggel újból telefonálok, és ismertetem Önnel az utasításainkat.” Bent, akinek nincs lehetősége arra, hogy kijelentse, nem ő Spencer doktor, nem hagyja nyugodni a hívás, a felesége, Joanne viszont eleinte nem tulajdonít nagy jelentőséget neki: úgy véli, csak egy telefonbetyár szórakozott a férjével. Ben azonban bizonyosságot akar: kikeresi a telefonkönyvből Spencer doktor számát, majd feltárcsázza.

see_the_man_run_1971.jpgA Taylor házaspár (Robert Culp és Angie Dickinson) arra készül, hogy megszünteti az anyagi problémáit

FIGYELEM! Egyes illusztrációk női meztelenséget ábrázolnak, emiatt csak 18 éven felüli és ilyesmire nem érzékeny olvasóim kattintsanak a „TOVÁBB” linkre.

A színész udvariasan és tapintatosan próbál érdeklődni Spencer lányának hogyléte felől, ám miután kiderül, hogy a 18 éves ifjú hölgy valóban eltűnt a hálószobájából, Spenceren és a feleségén eluralkodik a pánik, és a nevét el nem áruló Ben Taylort gyanúsítják azzal, hogy ő maga az emberrabló, noha Benünk kísérletet tesz arra, hogy elmagyarázza, miképp értesült a felkavaró bűnesetről. Ben képtelen meggyőzni Spenceréket, a doktor felesége, Helene pedig olyan erővel ragadja ki a férje kezéből a kagylót, hogy kirántja a telefonzsinórt a falból, és a hívás megszakad. Ben, abban a hiszemben, hogy megtette, amit megtehetett, visszafekszik aludni. Reggel ismét megcsörren a telefonja: az emberrablók vezére az, ám a színész ekkor már nem értetlenkedik, hanem élete addigi legjobb alakítását nyújtva az aggódó Spencer doktorként válaszol a kérdésekre. Ben ugyanis időközben megbeszélte a fejleményeket Joanne-vel, és briliánsnak tűnő tervet dolgoztak ki: Ben – elváltoztatott külsővel − az emberrablóknak eljátssza Spencert, Spenceréknek pedig az emberrablót. Az emberrablóknak megígéri, hogy átadja nekik az 50 ezer dollárt, ál-emberrablóként viszont 150 ezret kér majd Spencertől, amiből persze megtart magának 100 ezret. Az igazi emberrablók átadják neki az elkábított lányt, akit aztán ő ad át Spencernek, és a nap végén mindenki elégedetten térhet nyugovóra. Ben azonban nem számol azzal, hogy a terv kivitelezése közben egyre paranoiásabbá válik és a Joanne-ba vetett bizalma is meginog, valamint azzal sem, hogy Mrs. Spencer – a férje tudta nélkül − végül mégis szól a rendőrségnek...

01_42.png„Nem gondolod, hogy értesítenünk kellene a rendőrséget, Joanne?”

02_39.png„Dehogy értesítjük őket, Ben! Soha többé nem lesz lehetőséged annyi pénz keresni, mint most. Végre megmutathatod, hogy igazságtalanul tartanak középszerű színésznek!”

03_40.png„Csak adj egy álszakállt és egy parókát, drágám, és máris lekörözöm Laurence Oliviert!”

04_41.png„Mi lesz a lányunkkal, Helene?”

05_40.png„Ha szólunk a zsaruknak, talán egy darabban visszakapjuk.”

Corey Allen clevelandi születésű színész 1955-ben a James Dean legendás alakítását felvonultató Haragban a világgal egyik fontos mellékszerepével került „tűzközelbe”, ám amint ráeszmélt, hogy a nagyszerű kezdés után senki sem akar belőle Deanhez hasonló sztárt faragni, fokozatosan a filmrendezés felé fordult az érdeklődése. Sharon Tate (Az ördög szeme) meggyilkolásának leendő elrendelője, a popénekesi karrierről álmodozó Charles Manson, 1967. március 21-én szabadult a sittről (ahol különféle piti bűncselekmények miatt ült), és első dolga volt hippi kommunát alakítani, valamint felkeresni egy bizonyos Gary Stromberget, akit Manson jó szórakoztatóipari kapcsolatokkal rendelkező és fűbirtoklásért elítélt cellatársa, Phil Kaufman ajánlott az önjelölt guru figyelmébe. Kaufman nevének hallatán a Universal Filmstúdió zenei részlegén dolgozó Stromberg hajlandó volt fogadni Mansont. Stromberg meghívta az ekkor még csak néhány követőt ugráltató furcsa szerzetet az Universal Los Angeles-i telephelyére, ahol közös irodája volt üzlettársával, a rendezői karrierje elején tartó Corey Allennel.

06_11.jpgCorey Allen, aki majdnem filmsztárt csinált Charles Mansonból 

Allen és Manson pont egyidősek (33 évesek) voltak, és már az első beszélgetésük során rokonszenvesnek találták egymást. Allen közölte Mansonnal, hogy a Universal szívesen forgatna egy modern Jézus-filmet, amelyben a Megváltó fekete rabszolgaként térne vissza az emberek közé a 19. századi Texasban. Manson kijelentette, hogy felesleges fekete színészben és történetben gondolkodni, ő sokkal megfelelőbb személyt tud Krisztus szerepére: miután ezt elmondta, ráparancsolt két, a helyszínen tartózkodó „háremhölgyére”, hogy mossák meg a lábát egy lavór vízben, amit azok rögvest meg is tettek, aztán szinte transzba esve összecsókolták a hosszú hajú és szakállas gurujuk lábujjait. Eközben Manson önelégült mosollyal az arcán meredt Allenékre, akik szavak nélkül is értették a célzást: a fickó saját magát szánja Jézusnak a tervezett filmbe. Allennek volt egy kis színiiskolája, és olyannyira nagy hatást gyakorolt rá a delejes tekintetű börtöntöltelék, hogy elszállásolta az épületben a követőivel együtt. Allen barátnője azonban nem lelkesedett Mansonért, és ultimátumot adott a direktornak: ha nem dobja ki mihamarabb a koszos hippiket, összecsomagol és elhagyja. Allen kitette Mansonék szűrét, viszont még hat további alkalommal találkozott a guruval „munkamegbeszélés” címszó alatt, hogy a Jézus-filmről diskuráljanak. A művet végül nem Allenék készítették el, hanem Fekete Jézus címmel egy olasz rendező, Valerio Zurlini, egy afroamerikai színésszel, Woody Strode-dal (Rutledge őrmester) a főszerepben. Allen úgy hitte, Manson nélküle is sokra viszi majd: nem így történt; az ismerőse nem a zenei tehetsége okán, hanem gyilkos szektavezérként került a lapok címoldalára. Allen viszont végül keresett televíziós direktor lett, és olyan elsőrangú filmeket is rendezett, mint az 1971-es Hiába futsz (See The Man Run).

09_2.jpegRobert Culp és Angie Dickinson a Hiába futsz reklámfotóján 

Bár divat agyba-főbe dicsérni jelenkorunk a retro produkciókhoz képest méregdrága amerikai tévésorozatait és -filmjeit, engem bizony hidegen hagynak. Rendívül untat a CGI és az is, ha egy krimi abból áll, hogy egyéniségmentes beszélő fejek körbeállnak egy boncasztalt vagy egy laptopot, és orvosi vagy informatikai szakzsargonnal terhelt körmondatokkal elmesélik, mit is művelt a tettes. Ma már nem készülnek olyan, a színészi játék és a feszes tempójú forgatókönyv (amely ezúttal Mann Rubin Edgar Allan Poe-díjas munkája) miatt emlékezetes tévéfilmek, mint a Hiába futsz. A lecsúszott színészből ál-emberrablóvá előlépő Ben Taylort Robert Culp (Kim Basinger és a szerető, akit senki sem talál) játszhatta el, aki Hugh Hefner egyik legjobb barátja volt, és gyakran pókerezett Hef bácsival a „nyuszilányoktól” hemzsegő Playboy-villában – mellesleg nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy nem csak a blattot verni járt oda.

07_12.jpgAngie Dickinson a Police Woman Bors őrmestereként 

A férjét Lady Macbeth módra noszogató Joanne Taylort az USA egyik legkedveltebb szőke dívája, Angie Dickinson (A vámpír, aki be akarta  fejezni a szobrát) formálta meg. Dickinsont egy regionális szépségverseny második helyezettjeként fedezték fel Hollywood számára, és bár később olyan legendás mozifilmekben szerepelt, mint a Rio Bravo című John Wayne-western (amelyért Golden Globe-díjat kapott) vagy Brian De Palma hitchcocki (és argentói) ihletésű pszichothrillere, a Gyilkossághoz öltözve, hazájában elsősorban tévésztárként tekintenek rá. Amerika Angie-je 1974 és 1978 között a Police Woman című széria összesen 91 epizódjában alakította a Bors őrmesternek becézett Suzanne Andersont, aki az addigi filmtörténelem legérzékletesebben „megkomponált” rendőrnője volt és máig óriási népszerűségnek örvend. 1999-ben Angie Dickinson a 42. helyen végzett a 20. század 100 legszexibb színésznőjét tartalmazó Playboy-magazinos listán, a TV Guide magazin pedig minden idők 50 legszexibb televíziós sztárja közé választotta – ezúttal a 3. helyet szerezte meg. Dickinson 16 éven át volt a világhírű zeneszerző, Burt Bacharach felesége, élete nagy szerelmének azonban a mai napig Frank Sinatrát tartja. Paul Anka My Way című memoárjában azt írja, hogy Sinatra bevallotta neki: rengeteg nővel volt dolga, de mind közül Angie teljesített a legfenomenálisabban az ágyban. A Hiába futsz mellékszereplői közt is találunk hírességeket: az elrabolt lány tehetős apját a kétszeres Oscar-jelölt Eddie Albert (Autó a fán, avagy bolondozás a javából), feleségét pedig a Golden Globe-díjas June Allyson (Csókos tengerész) játszotta. Aki a Magyarországon is közkedvelt Meghökkentő mesék hangulatát idéző, rendkívül gúnyos végkifejletű retro krimire vágyik, az mindenképp tekintse meg Corey Allen művét.

08_9.jpgAngie Dickinson a Big Bad Mama című 1974-es gengszterfilmben

MÉG TÖBB TEAKBOIS-FÉLE RETRO:

„Mire lenne hajlandó a szerepért, kisasszony?” (18+)

A pap, aki bombanővel szkanderezett (18+)

Nagylány és nagyfiú a zongoránál (18+)

Ursula Andress és az ékszertolvaj (18+)

A vámpír, aki be akarta fejezni a szobrát (18+)

Autó a fán, avagy bolondozás a javából (18+)

Kim Basinger és a szerető, akit senki sem talál (18+)

A veszett farmer és a Playboy-modell (18+)

O. J. Simpson a sivatagi pokolban (18+)

A kebelcsoda és a klónozás csodája (18+)

Gyilkos macskanő Egyiptomból (18+)

Leslie Nielsen az agymosó szekta ellen (18+)

Kurt Russell az istenek nyomában (18+)

Óvakodj az indián serifftől! (18+)

David Hasselhoff Hasfelmetsző Jack ellen (18+)

A ruha, amely minden nőből gyilkost csinál (18+)

Amikor Kirk kapitány örömlányokhoz járt (18+)

Farkasember-vadászat Kaliforniában (18+)

A Bond-amazon és a sátán kutyája (18+)

Díva a nappaliban, hulla a pincében (18+)

Szabadíts meg minket a kapzsiságtól! (18+)

Kukkoló szerelmesek a toronyházban (18+)

A Delon-vetélytárs hippi békeharca (18+)

Larry Hagman a félelem erdejében (18+)

Bankárhúsra vágyó falka (18+)

Piszkos Carey, a kórházi igazságosztó (18+)

Charlie angyala és Hitler autója (18+)

A rendőr, aki nem ismer kegyelmet (18+)

Az élve eltemetett feleség (18+)

Sikíts, csini Peggy! (18+)

Dobermann a sztárénekesnő férje ellen (18+)

Debbie Harry, a szextelefonos kisasszony (18+)

Raquel Welch: Szexi go-go táncos életveszélyben (18+)

Így nem lehet egy hölggyel bánni! (18+)

A bejegyzés trackback címe:

https://retrokult.blog.hu/api/trackback/id/tr1518161592

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Androsz · http://wikipedia.blog.hu/ 2023.07.09. 21:40:43

Tetszik a film sztorija. Nem biztos, hogy maga a film érdekelne, de díjazom a leleményes alaptörténeteket.

Angie Dickinson képét elnézve hihetőbbnek tűnik már, hogy a Dressed To Kill nyitójelenetében tényleg őt láttuk a zuhany alatt. Hihető?

Field64 · https://moviecops.blog.hu/ 2023.07.10. 13:09:04

@Androsz:

„Angie Dickinson képét elnézve hihetőbbnek tűnik már, hogy a Dressed To Kill nyitójelenetében tényleg őt láttuk a zuhany alatt. Hihető?”

Nem. De Palma nemcsak hogy bevallotta, hogy nem Dickinson meztelenkedett, hanem az Alibi test című filmjének filmforgatáson játszódó zuhanyjelenetében le is leplezte a trükköt: a sztárral kezdődik a forgatás, amíg az arcot és a nyakat látni, majd egy adott pillanatban leáll a kamera, és jön a meztelen dublőr, vele folytatják tovább, az intim testrészek már hozzá tartoznak. Hitchcock Psycho című filmjéről viszont elterjedt, hogy nem Janet Leigh állt a zuhany alatt, hanem egy dublőr. Ezt maga Leigh cáfolta, és azt állította, hogy csak a jelenet fárasztó beállításához használtak dublőrt. Amit viszont senki nem gondolt volna: Anthony Perkinsnek volt dublőrje abban a jelenetben! :)

Androsz · http://wikipedia.blog.hu/ 2023.07.11. 05:59:40

@Field64: Aha. Köszönöm. Régen láttam a filmet, de már akkor is volt bennem egy kétség a vágások miatt. Tulajdonképpen mindegy, csak itt a fényképen még egész jó formában volt a hölgy, és még meztelen képet is vállalt, szóval beugrott a régi kérdés. A legjobb helyen vetettem fel, már meg is van a válasz. :-)

Gerberus 2024.07.11. 10:15:52

Eddie Albert fia is színész lett, Edward Albert azonban az apjához hasonlóan csak kis költségvetésű filmek, vagy még inkább ZS-filmek szereplőgárdáját szaporította. Úgy látszik nem csak a felsőbb ligának, hanem az alsóbb szinteknek is megvannak a maguk színészdinasztiái.:)

Teakbois · retrokult.blog.hu 2024.07.11. 10:18:35

@Gerberus:

Eddie Albertet kétszer jelölték Oscar-díjra, és legalább annyi A-filmben játszott, mint B-ben. A fia viszont valóban inkább a B-vonalon mozgott.

Gerberus 2024.07.12. 06:52:39

@Teakbois: És akkor itt jön az, amit korábban egy másik film kapcsán említettem: ki emlékszik XY színészre? Ki emlékszik Eddie Albertre és az Oscar-jelöléseire? Ezzel nem a színészi kvalitásait becsülöm le, csak arra célzok, hogy hogy ki lehet kopni a köztudatból, A-szerepekkel és Oscar-jelölésekkel együtt is, sőt, akár még nyeréssel is, hisz ki emlékszik azokra a filmekre, szerepekre mondjuk a negyvenes vagy ötvenes évekből, amikért színészek, vagy bárkik anno Oscar-díjakat kaptak? És nem magyar vonatkozásban, hanem akár amerikaiban is. Ernest Borgnine például 1955-ben kapott Oscart egy bizonyos Marty című filmért, a többség azonban szinte biztos, hogy a Convoy, a Szuperzsaru, esetleg a Red miatt emlékszik rá, Albertnek viszont ilyen populáris szerepek sem jöttek össze. Sokszor egy emblematikus szerep többet ér, mint a díjak, amik hamar el tudnak felejtődni, míg Han Solot, Piszkos Harryt vagy James Bondot mindig viszontlátjuk előbb-utóbb, ha máshol nem a tévében. Albert miatt ránéztem a cikkbeli "Autó a fán, avagy bolondozás a javából"-linkre is, hát kit találok ott Albert mellett? Az egykor szintén Oscar-jelölt Gary Busey-t, aki aztán főleg akciófilmek rosszfiújaként tevékenykedett, mielőtt őt is elnyelte a ZS-tenger, de nála legalább a Halálos fegyver, az Úszó erőd, a Halálugrás vagy a Holtpont tett róla, hogy megmaradjon a kollektív emlékezetben - amúgy most múlt 80, ami hihetetlen!

Teakbois · retrokult.blog.hu 2024.07.12. 10:36:43

@Gerberus:

Hogy itthon hányan emlékeznek Eddie Albertre, az nagyjából érdektelen. Amerikában elég sokan, a 40 felettiek általában tudják kicsoda, mivel húsz éven át az egyik legnépszerűbb ottani mozifilmes színész volt, utána meg rengeteg a mai napig műsoron lévő tévés szerepet kapott. Amerika nem Magyarország, számos retro online- és tévécsatornájuk van, ráadásul műfajonként (horror, kalandfilmek, westernek stb.), amelyek még rendezvényeket is szoktak szervezni, ahol a régi sztárok dedikálnak. Busey 1988-ban súlyos motorbalesetet szenvedett, megsérült a feje, és utána a viselkedése is megváltozott, úgymond őrültnek tartják azóta, főleg ezért került át fokozatosan a B-kategóriába, ahol továbbra is főszerepeket kapott. Nemzetközi szinten nem az általad említett filmek kapcsán emlékeznek rá elsősorban, hanem a Buddy Holly története miatt, amelynek címszerepéért Oscarra jelölték, és az abban nyújtott alakítása a 70-es évek egyik legjobbjának számít. Busey még pár éve is rendszeresen vitte a gitárját a talkshowkba, hogy 1-2 percet énekeljen a közönség kedvéért a film valamelyik betétdalából, és nemrég úgy volt, hogy felvesz egy teljes, Buddy Holly-stílusú lemezt is a szereppel szerzett hírnevére alapozva, de végül az élemedett kora miatt erre nem került sor.

Gerberus 2024.07.12. 23:19:33

@Teakbois: Igen, persze Amerikának is megvannak a maga (inkább) lokális hírességei, akik nem (feltétlenül) lettek a világ más részein híresek, hiába van olyan showbusiness ott amilyen; persze ez egy USA-ban így is hozhat szépen a konyhára. Azonban nem teljesen lényegtelen mi kit tartunk híresnek: mivel mi másképpen más körülmények közt éltük/éljük az életünket nekünk semmit nem mond mondjuk egy sorozatszínész, akit ott éppenséggel nagy becsben tartanak esetleg egy olyan szerep vagy műsor miatt, ami hozzánk soha nem jutott el. Jó példa erre a Star Trek vagy a Mission: Impossible, ami csak a rendszerváltás táján vagy utána kaphatott először lehetőséget, hogy itthon is ismerté tegye a franchise-t és karaktereiket - sokminden pedig azóta is ismeretlen a hazai közönség előtt. Szegény nemrég elhunyt Barry Newman jutott eszembe, akiről évekkel ezelőtt megjelent egy Petrocellis cikk, mondván Amerikában nem számított nagy durranásnak a renoi zugügyvédről szóló sorozat, de itthon, az akkori ínséges időkben mindennek örültek, ami külföldi volt, így Petrocellit is keblükre ölelték a tévénézők, viszont ezzel a szereppel és korábbi Száguldás a semmibe című filmmel sem sikerült ezen túl különösebben nagy karriert befutnia odahaza sem, és megmaradt inkább alkalmi tévés, illetve színházi színésznek. Nem tudom a hazájában mennyire tartották becsben, de emlékszem, mikor a Stallone féle Daylight című alagutas katasztrófafilmben szerepelt, vagy pár ével később a Fergeteges forgatás című vígjátékban - ami pont egy kispénzű filmforgató társaság viszontagságairól szólt -, sehol egy hangot nem vesztegettek rá, se ajánlóban, se kritikákban, sehol. Az utóbbi filmben talán ha öt percet szerepelt. Hogy ez a megbecsültség jele e azt nem tudom, lehet, hogy odahaza őt is emlegették eme filmek kapcsán, de kétségeim vannak, és ha valami miatt megbecsült, az akkor már inkább a Petrocelli.

Teakbois · retrokult.blog.hu 2024.07.12. 23:56:52

@Gerberus:

Számomra teljesen lényegtelen, idehaza ki ismert és ki nem, ha ezt tartanám szem előtt, bele sem fogtam volna a blogolásba. Az én elsődleges célom ugyanis az, hogy olyan régi színészekkel, rendezőkkel ismertessem meg az olvasókat, akiknek annak idején alig vagy egyáltalán nem jutottak el hozzánk a munkái. Ma már nálunk is sokan beszélnek angolul, be lehet hozni a lemaradást akkor is, ha nem áll rendelkezésre magyar szinkron. Nekem senki sem segített eligazodni, magam jártam utána mindennek, pusztán azért, mert szűkösnek és unalmasnak találtam a hazai kínálatot, és tudtam, hogy annál azért lényegesen sokszínűbb a filmművészet, mint amit nekünk mutatnak belőle a tévécsatornák és a forgalmazók. Mivel túlteng bennem az emberbaráti szeretet és a segítőkészség, létrehoztam ezt az oldalt azok számára, akiknek nincs idejük, erejük, vagy akár kedvük az említett utánajárást kivitelezni. :)

„Igen, persze Amerikának is megvannak a maga (inkább) lokális hírességei, akik nem (feltétlenül) lettek a világ más részein híresek, hiába van olyan showbusiness ott amilyen; persze ez egy USA-ban így is hozhat szépen a konyhára.”

Akiket lokális hírességeknek nevezel, azoknak egy jelentős része Európában is közismert, sőt népszerű volt, persze elsősorban nyugaton. Aldo Ray (nálam eddig három film kapcsán bukkant fel) például Franciaországban is menőnek számított, nálunk viszont 50-60 év alatt 5-6 rajongót termelhetett ki… vagy annyit sem. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne lenne érdemes megismerkedni utólag a fontosabb filmjeivel.

A Petrocelli-sorozat valóban hangosabbat durrant nálunk, mint az USA-ban, ahol ma már alig emlékeznek rá, Barry Newman pedig elsősorban a Száguldás a semmibe sztárjaként maradt meg odaát a kollektív emlékezetben, amely viszont sokkal nagyobb kultuszfilm számukra, mint Magyarországon. Azt sem tudhatták a hazai nézők (a szegényes kínálat miatt), hogy a Petrocelli cowboy imázsú magándetektív segítőjét játszó Albert Salmi is népszerű volt a tengerentúlon: mire bekerült a sorozatba, már régi motoros karakterszínésznek számított – pont azért rakták Newman mellé a szériába, hogy ne csak egy darab ismerős arc legyen az állandó szereplők között.

Gerberus 2024.07.14. 07:09:10

@Teakbois: Igen, gondoltam, hogy ezért csinálod a blogot.:) Lokális hírességek alatt azokat értem, akik alapvetően, vagy akár kizárólagosan a saját hazájukban lettek ismertek, tehát akkor félreerthető voltam; Amerikában is van olyan zenész, színesz, humorista stb., akit nemhogy nálunk, de mondjuk Európában sem ismernek - leszámítva pár embert, akiket érdekel az adott műfaj. (Itthonról meg udvariasságból nem is beszélek...):) Newmannel példázva emlékeztek rá a Száguldás... miatt és ennyi, utána hiába szerepelt erre-arra az már nem számított semmit. Amerikát vagy más országot pedig az hagyja érthetően hidegen, hogy egy Magyarországon kit mennyire ismernek; például, hogy itt a Petrocelli ment nagyobbat. Nyilván az internet sokat dobott ezen is, vagyishogy sok olyan infó hozzáférhetővé válik ilyen téren is, ami addig nem, ez a net egyik fő előnye.
süti beállítások módosítása